Paroda

Paroda „Mano namai ten, kur mano šeima“

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos Liolių skyriuje surengta 4 klasės mokinės Karinos Kuskytės piešinių paroda „Mano namai ten, kur šeima“.
       Parodos  metu buvo pristatyta ir ketvirtokės Urtės Leonavičiūtės knygelė ,,Keistoji šeima‘‘. Parodą pradėjo Liolių skyriaus vedėja Lina Dzimidienė, kuri pasidžiaugė mergaičių talentais ir pakvietė jas papasakoti apie savo kūrybos pradžią. Pasak Karinos, ji piešti pradėjo nuo mažų dienų, o pirmieji kūrybiniai bandymai (mamos siaubui) buvo namuose, ant sienų. Po metų mergaitė nupiešė piešinį, kurį padovanojo savo krikšto mamai gimtadienio proga. Mokykloje Karinos polinkį į meną, gebėjimą piešti pastebėjo ir pradinių klasių mokytoja Jūratė Bialaglovienė.
       Visus ketverius metus mergaitės piešiniais džiaugėsi klasės draugai ir mokytojai. Buvo pasiūlyta surengti  Karinos piešinių parodą, kurią mokinė ruošė nuo rudens.  Piešiniai, mokytojos Jūratės B. dėka, estetiškai apipavidalinti sugulė į parodos stendus. Nors Karinos piešiniuose vyraujanti tema -  žmonių portretai ir gyvūnai, tačiau ji geba meniškai pavaizduoti pastatus. Mergaitė nupiešė Liolių Šv. Apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčią ir padovanojo piešinį parapijai.

Dar vienas tos klasės „deimančiukas“ -  Urtė Leonavičiūtė. Mokytoja pastebėjo, kad ji kuria trumpus pasakojimus ir pasiūlė juos sudėti į knygelę, o iliustracijas nupiešti sutiko Karina Kuskytė.
       Taip gimė kol kas tik 5 egzempliorių tiražu išleista knygelė ,,Keistoji šeima“.  Gėrėjomės piešinių paroda, skaitėme Urtės istorijas ir džiaugėmės mergaičių talentais.
       Dailės mokytoja Jolanta Meškauskienė palinkėjo ,,neužmigti ant laurų“. Talentas - įgimtas gebėjimas, bet  jį reikia tobulinti, įdėti daug darbo. Karinos  darbelių, pasidžiaugus mūsų mokykloje, paroda iškeliaus į Liolių miestelio biblioteką. Tegul jaunųjų kūrėjų darbais žavisi ir bibliotekos lankytojai.

Asta Aleksandravičienė