Gruodžio mėnuo

ažintinė, edukacinė, Advento kelionė po Lietuvą

Jau daug metų Liolių mokyklos bendruomenė vyresniųjų klasių mokiniams prieš Kalėdas organizuoja pažintines, edukacines, Advento keliones po Lietuvą. Šiemet Kelmės „Kražantės“ progimnazijos Liolių skyriaus 5-8 klasių mokiniai, būrelis buvusių mokinių, mokytojos Lina, Aistė, Rita, Irena, Asta – iš viso 48 žmonės išvyko į Dainavos kraštą, į Druskininkus – seniausią kurortinį miestą Lietuvos Pietuose. Tai miškingiausias Dzūkijos kampelis, įsikūręs ant Nemuno upės ir Druskonio ežero krantų, netoli Baltarusijos sienos, vilioja žmones  gamtos grožiu, pramogomis ir turizmu.
       Kad kelionė iš Pietų Žemaitijos į Pietų Aukštaitiją neprailgtų, lietuvių kalbos mokytoja Lina mokiniams surengė tikybos žinių viktoriną apie Advento ir Kalėdų prasmę bei tradicijas. Pakeliui į Druskininkus, ekskursijos dalyviai sustojo pasigrožėti Nemuno kilpų regioniniame parke esančia Balbieriškio atodanga ir gražuoliu Lietuvos upių tėvu – Nemunu.

Pirmą pažintį su Druskininkais lioliškiai  pradėjo miesto muziejuje, Valstybės saugomame kultūros objekte ir čia aplankė ekspoziciją bei susipažino su šios vietovės kūrimosi istorija. Muziejaus gidas parodė vilos kambarius, kuriuose dabar sukaupta Druskininkų ikonografinė ir archyvinė medžiaga: paveikslai, nuotraukos, baldai, gydytojų ir vaistininkų darbo įrankiai, druskinių, ąsotėlių, iš kurių žmonės gerdavo mineralinį vandenį, kolekcija, pademonstravo filmuką apie druskos reikšmę. Ekskursijos lankytojai sužinojo, kad Druskininkai kūrėsi jotvingių genties gyventoje teritorijoje, kad kovojo su vokiečių ordinu ir švedais, kad kažkada miestelis priklausė Lenkijai. Šis žymaus lietuvių kompozitoriaus ir dailininko  M. K. Čiurlionio vaikystės miestas jau nuo XVIII a. garsėjo mineraliniais vandens šaltiniais, kurių čia trykšta net 12. Kadangi mineraliniai vandenys naudoti gydymui, todėl ir miestas tapo mineralinių šaltinių kurortu.
       Druskininkai garsėja ir kaip turizmo pramogų centras, nes čia 2006 m. buvo atidarytas pirmasis Lietuvoje vandens parkas. Jame lioliškiai išbandė visus atrakcionus ir pramogas. Į dar vieną turistų traukos centrą – Sniego areną mokiniai kėlėsi virš Nemuno upės įrengtu Lynų keliu ir iš keltuvo kabinos galėjo grožėtis Druskininkų kraštovaizdžiu. Sniego arenoje keliautojai aplankė puošnią Kalėdų Senelio rezidenciją.
       Pavakarieniavę Etno dvare, lioliškiai aplankė Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčią, dalyvavo vakaro Šv. Mišiose, pasidžiaugė bažnyčios šventoriuje įrengta Didžiojo Stebuklo belaukiančia prakartėle su tikromis avelėmis. Ekskursijos dalyviai dar aplankė miesto eglę, pasivaikščiojo eglučių alėja, Druskonio ežero pakrantėmis, keistų emocijų patyrė apverstame name.
       Viešnagės Druskininkuose metu įgytos žinios padėjo suprasti „sūraus“ miestelio unikalumą ir nepaaiškinamą trauką, o matyti miesto vaizdai patvirtino faktą, kad Druskininkai yra vienas iš gražiausių ir labiausiai turistų lankomų Lietuvos kurortų.
       Už gerą laiką kartu, puikią nuotaiką, bendrystę esame dėkingi vieni kitiems, o už saugią ir patogią kelionę „ačiū“ tariame vairuotojui Vidui.

Lina Dzimidienė

Šalutiniai puslapiai