Kelmės rajono Liolių pagrindinė mokykla

Gruodžio mėnuo

Liolių pagrindinės mokyklos mokiniai
lankėsi Kelmės r. Žemaitės viešojoje bibliotekoje

2019 m. gruodžio 17 d. 5-9 klasių mokiniai lankėsi Kelmės r. Žemaitės bibliotekos inovatyviose erdvėse. Išvykos tikslas – susipažinti su moderniomis priemonėmis, interaktyviomis technologijomis ir išmokti jomis naudotis, vykdant tarptautinio Erasmus+ projekto ,,Mokymas/is su intelektiniais žaidimais“ veiklas.
       Mokiniai galėjo lavinti kūrybinius gebėjimus ir susikurti savo 3D snaiges, naudodami 3D pieštukus. Taip pat mokiniai susipažino su 3D spausdintuvų technologija ir galėjo pamatyti kaip spausdinama kalėdinė eglutė šiuo spausdintuvu. Buvo galimybė paliesti atspausdintus mini Kelmės rajono bažnyčių modelius. O vyr. bibliotekininkas Rolandas Kančauskas pasiūlė idėją atspausdinti Liolių bažnyčios mini 3D versiją. Mokiniai liko sužavėti šia idėja ir nutarė pavasarį ją įgyvendinti. Šiems darbams reikia gražių orų, kad būtų galima su dronu nupaveiksluoti bažnyčią iš visų pusių, o tada pagal nuotraukas projektuoti bažnyčios modelį 3D spausdinimui.
       Be spausdinimo, mokiniai galėjo ugdyti savo loginius įgūdžius, bandydami perprasti kaip surenkami ir programuojami robotukai. Buvo galima išbandyti ir patiems valdyti sukurtus robotukus, slankiojančių durų sistemą, nedidelius dronus.

Be mąstymo užduočių, mokiniai turėjo galimybę ir pajudėti, naudodamiesi ,,X-box“ žaidimų konsolės šokių programa bei atlikdami užduotis patalpoje, kur yra įrengtos interaktyvios grindys. Kelmės r. Žemaitės viešojoje bibliotekoje yra apie 50 žaidimų, kuriuos galima žaisti virtualioje erdvėje. Taip pat biblioteka gali pasiūlyti vaikams įvairių stalo žaidimų ar jaukių poilsio kampelių, norint atsipūsti ar tiesiog ramiai paskaityti. Bibliotekoje yra apie 40,000 knygų.
       Išvykos dalyviai džiaugėsi turėję galimybę susipažinti su inovatyviomis technologijomis bei jas išbandyti. Ir ne vienas mokinys žadėjo sugrįžti į bibliotekos erdves, nes čia nuolat vyksta įvairūs nemokami užsiėmimai. O išvykos organizatoriai pažadėjo bendradarbiauti su biblioteka ir čia dar ne kartą sugrįžti kartu su mokiniais bei svečiais iš kitų Lietuvos bei užsienio šalių mokyklų.

Šalutiniai puslapiai

Biudžetinė įstaiga