Kelmės rajono Liolių pagrindinė mokykla

Pasaulinė vaikų diena

Paminėta
Unicef“ pasaulinė vaikų diena

Organizacija Unicef“, kuri rūpinasi vaikų teise gyventi pilnavertį gyvenimą ir teikia humanitarinę pagalbą visame pasaulyje, lapkričio 20 – ąją  mini pasaulinę vaikų dieną. Ta proga daugelyje organizacijų, įstaigų yra organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į vaikų problemas, tokias kaip maisto stygius, ligos, dėl stichinių nelaimių prarasti namai, švietimo prieinamumo stoka.
       Liolių pagrindinė mokykla kartu su Erasmus+ projekto Mokymas/-is su intelektiniais žaidimais“ šalimis partnerėmis taip pat paminėjo šią vaikams skirtą dieną, nes vienas iš tarptautinio projekto uždavinių – socialinė pagalba vaikams, atskirties mažinimas, įtraukiant vaikus į žaidybines veiklas, kuriant jaukią, draugišką edukacinę aplinką. Siekiama, jog vaikai noriai eitų į mokyklą, jaustųsi saugūs bei pilnaverčiai žmonės.

Tad visą dieną pertraukų metu vaikai dalyvavo įvairiose veiklose. Pirmiausia mokiniams buvo rodomas filmukas apie sunkiai gyvenančius vaikus įvairiose pasaulio vietose. Paaiškinta ryškiai mėlynos spalvos reikšmė, nes visi Unicef“ darbuotojai vilki šia spalva ir tai yra oficiali organizacijos spalva. Visi, kurie tą dieną vilkėjo mėlynos spalvos drabužius, buvo pakviesti bendrai nuotraukai. Mokiniai rašė linkėjimus kitų šalių vaikams lietuvių ir anglų kalbomis, kūrė kalėdinius atvirukus žaidimų tema ir daug žaidė. Vaikai susipažino su keletu loginių bei pramoginių žaidimų ir smagiai leido laiką pertraukų metu.
       Diena buvo įdomi, nes vaikai galėjo išbandyti įvairias veiklas. Mokiniai susipažino su organizacijos Unicef“ veikla, užrašė savo mintis, kūrė atvirukus, žaidė ir turbūt daugelis suprato, jog sunkumai paliečia daugelį vaikų, jog jie yra laikini ir įveikiami, nes šalia yra draugai, mokyklos bendruomenė bei tokios organizacijos kaip Unicef“, kurios šūkis - Už kiekvieną vaiką!“

Erasmus+ projekto koordinatorė Ligita Mitkevičienė

Biudžetinė įstaiga