Erasmus projekto susitikimą Turkijoje

Birželio 20 – 24 d. Liolių pagrindinės mokyklos 6 - 7 klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis vyko į Turkiją, kur  dalyvavo  tarptautinio Erasmus+KA229 projekto „Mokymas/-is su intelektiniais žaidmais” veiklose. Tai buvo jau paskutinis projekto susitikimas.
       Per pirmąsias veiklas komandų nariai susipažino su turkų mokiniais ir jų šeimomis, kuriose gyvens, žaidė loginius žaidimus žaidimų centre, lankėsi kariniame laive - muziejuje, plaukė laivu Egėjo jūros įlankoje, šalia Izmiro miesto.
       Dėl didelių karščių edukacinės veiklos buvo derinamos su pramogomis, tad  vykome ir į vandens pramogų parką, kuris yra įsikūręs šalia Egėjo jūros. Susitikimo dalyviai ne tik išbandė linksmuosius vandens kalnelius, bet ir maudėsi Egėjo jūroje, žaidė aktyviuosius žaidimus gamtoje. Keliaudami iki vandens parko,  gėrėjomės kalnuotomis Turkijos vietovėmis. Vėliau vykome vakarieniauti į Izmiro miestą, kuriame gyvena daugiau gyventojų, nei visoje mūsų šalyje.

Sekančią viešnagės dieną pradėjome tikrais, turkiškais pusryčiais, po kurių keliavome pažiūrėti krioklių, pasivaikščioti gamtoje. Po to kėlėmės keltuvais į kalnus. Dėl didelio aukščio buvo šiek tiek nejauku, bet pakilus į kalnus, atsivėrė pasakiški vaizdai. Lankydami gamtos objektus, vis stabtelėdavome ir sužaisdavome kokį nors loginį žaidimą. Susipažinome ir su tradiciniais tos šalies patiekalais: paragavome tikrų turkiškų kebabų, gėrėme populiarų pienišką gėrimą Airan.
       Kelionės metu vykome į Pamukalę - įspūdingą vietą, kuri žinoma dėl savo terminių baseinų, baltųjų terasų. Pasivaikščiojome po senovinio Herapolio miesto griūvėsius.  Iki šių objektų buvo tolimas kelias, tad šiek tiek pavargome, bet buvo verta nukeliauti išties didelius atstumus, kad pamatytume tokius įspūdingus vaizdus Turkijoje.
       Paskutiniąją susitikimo Turkijoje dieną lankėmės Sehitler vidurinėje mokykloje, Manisos mieste, kur žaidėme loginius žaidimus.  Projekto įgyvendinimo metu  įrengtoje intelektinių žaidimų klasėje apžiūrėjome informacinius Erasmus+ projektų kampelius, diskutavome apie tarptautinių projektų naudą mokyklų bendruomenėms. Po to vykome į žymiausių Turkijos pastatų - miniatiūrų parką, taip pat apžiūrėjome sultonų skulptūras bei lankėmės pasakų herojų parke, lankėmės Medicinos muziejuje, apžiūrėjome keletą mečečių.
       Baigiantis susitikimui, buvome apdovanoti dalyvių sertifikatais, apsikeitėme padėkos dovanėlėmis. Pilni naujų patirčių, idėjų  sugrįžome namo, jog pasidalintume žiniomis, kelionių įspūdžiais su kitais.