Kelmės „Kražantės“ progimnazijos Liolių skyrius
 
 
 
 

Lietuviškai

Prisimenam mirusiuosius...       Lietuva – viena iš tų krikščioniškų šalių, kurioje pagarba mirusiesiems išreiškiama ne tik maldomis, bet ir kruopščiai tvarkant bei puošiant kapus. Kaip ir kiekvienais metais artėjant Visų Šventųjų bei mirusiųjų pagerbimo dienai – Vėlinėms, Kelmės „Kražantės“ progimnazijos Liolių skyriaus 5-7 kl. mokiniai kartu su skyriaus vedėja Lina Dzimidiene, mokytoju Antanu Kubiliumi ir socialine pedagoge Rita Tamošaitiene  išskubėjo į miestelio kapines tvarkyti apleistų kapų. Žole apaugę antkapiai, nugriuvę, surūdiję kryžiai, išblukę užrašai rodo, kad šie kapeliai jau seniai nebelankomi. O tokių vienišų, apleistų kauburėlių ypač daug senose kapinėse, prie Koplyčios. Taigi kiekvienas mokinys gavo užduotį – sutvarkyti po 1 kapą. Rimti, tylūs, susikaupę penktokai ir septintokai kibo į kapų tvarkymo darbus: ravėjo žoles, pureno žemę, grėbė lapus, šiukšles ir nešė į konteinerį. Tarp nebelankomų kapų mokiniai surado ir apleistus tragiškai žuvusio 8 metų Alberto bei 3 metų Jono kapelius. Sutvarkę 20 kapų, vaikai prie kiekvieno kapo degė žvakutes ir kalbėjo „Amžiną atilsį“ maldą. Apleistus kapelius nušvietė ir šeštokų atsineštos žvakutės.

       Prie pilietinės mirusiųjų pagerbimo akcijos prisidėjo ir pradinukai. Jie kartu su mokytojomis Dalia Savickiene, Asta Aleksandravičiene, Jūrate Bialagloviene taip pat degė žvakeles ant užmirštų kapų.
       Kai manęs paklausė, o koks bus atlygis už kapų tvarkymą, atsakiau, kad jokio.  „Juk geri darbai daromi nereikalaujant atlygio“. Ir staiga taip skaisčiai nušvitus saulei, viena penktokė mums visiems paaiškino: „Mokytoja, juk tas saulutės spindulys spalio pabaigoje ir yra dėkingumo ženklas“. Štai kokia graži vienuolikametės filosofija...
       Iš širdies sukalbėta malda, nuravėtas, sutvarkytas užmirštas kapelis, ant jo uždegta žvakelė – tai įrodymas, kad mumyse yra puoselėjamos gyvos ir tvirtos dvasinės vertybės.
       Ačiū visiems Liolių skyriaus mokiniams už jų taurias širdeles, darbščias rankeles ir gražius darbus. Ačiū mokinių tėveliams už pavyzdingą vaikų auklėjimą, už tai, kad skatinate nepamiršti savo tradicijų, papročių, ačiū už šiltą bendravimą ir bendradarbiavimą su mokykla.


Mokytoja Lina Dzimidienė
Nepriklausomybės g. 31
Liolių miestelis
LT-86232 Kelmės r. sav.
El. paštas: lioliumokykla@gmail.com
Tel. (8 427) 44 214


Pamokų laikas
1. 8.30-9.15
2. 9.25-10.10
3. 10.20-11.05
4. 11.35-12.20
5. 12.30-13.15
6. 13.25-14.10
7. 14.20-15.05


 
 
 
 

Kelmės rajono Liolių pagrindinė mokykla