Logopedė

• Logopedė (Viliujeta Vyšniauskienė)

• Kontaktai
    • Telefonas:
    • Elektroninis paštas:

Tikslas:

Pašalinti ar sušvelninti vaikų ir mokinių turimus kalbėjimo, kalbos ir komunikacijos, balso, kalbos ritmo ir/ar tempo sutrikimus.

Uždaviniai:

1. Padėti įveikti ar sušvelninti vaikų ir mokinių garsų tarimo sutrikimus.
  2. Per įvairias žaidybines situacijas skatinti vaikų ir mokinių vėluojančią kalbos raidą.
  3. Lavinti foneminę klausą, girdimąją atmintį ir dėmesį.
  4. Formuoti neišsivysčiusią kalbos sistemą, mokyti pritaikyti gramatinius dėsningumus.
  5. Šalinti skaitymo ir rašymo sutrikimus.

Funkcijos:

1. Įvertina mokinių ir vaikų kalbos raidos ypatumus, nustato kalbos ir kitus komunikacijos sutrikimus, rašymo ir skaitymo įgūdžius.
  2. Siūlo skirti specialiąją pedagoginę pagalbą mokiniams, turintiems kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų. Sąrašą mokinių ir vaikų, kuriems numato teikti logopedo pagalbą, suderina su pedagogine psichologine tarnyba ir teikia tvirtinti mokyklos vadovui, jam šį sąrašą patvirtinus, pateikia mokyklos Vaiko gerovės komisijai.
  3. Individualiųjų, pogrupinių ir grupinių pratybų metu šalina specialiųjų poreikių mokinių kalbos ir kitus komunikacijos sutrikimus, formuoja neišsivysčiusią kalbos sistemą, moko pritaikyti gramatinius dėsningumus, rišliai pasakoti. Lavina foneminę klausą, formuoja garsinius analizės ir sintezės įgūdžius.
  4. Padeda mokytojams rengti individualizuotas ir pritaikytas bendrąsias programas.
  5. Konsultuoja mokytojus ir tėvus (globėjus, rūpintojus) specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo klausimais.
  6. Logopedinių pratybų metu naudoja mokymo priemones, skirtas specialiųjų poreikių mokinių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų šalinimui. Taiko savo darbe logopedijos naujoves.
  7. Dalyvauja mokyklos vaiko gerovės komisijos veikloje.
  8. Skatina asmenų tiesiogiai dalyvaujančių ugdymo procese bendravimą ir bendradarbiavimą.
  9. Pildo ir tvarko savo darbo dokumentus.