Sausio mėnuo

„Mūsų laisvė užaugo“

Liolių pagrindinėje mokykloje vyko įvairios integruotos edukacinės veiklos, skirtos Laisvės Gynėjų dienai paminėti.
       Mokytojos Jūratė, Jolanta, Rita tautinės vėliavos spalvomis išpuošė mokyklos langus ir kitas erdves. 1-4 klasių mokiniai, padedami pradinių klasių mokytojų, piešė neužmirštuolių pievelę. Istorijos pamokose mokytojas Henrikas su 5-8 kl. mokiniais aptarė Lietuvos laisvės kelią, žiūrėjo dokumentinį filmą apie sausio 13 –osios nakties įvykius. Dailės pamokose 5-8 klasių mokiniai kartu su mokytoja Jolanta piešė    ,,Laisvę”. Dainų apie Lietuvą visus  mokė muzikos mokytoja Laima.

Sausio 13-ąją dieną mokyklos languose ir prie paminklo partizanams įžiebtos atminimo žvakutės (soc. pedagogė Rita). Pagerbti žuvusiųjų atminimą ir padėkoti už laisvės dovaną 5-8 klasių mokiniai buvo pakviesti į Liolių parapijos bažnyčią, kur šv. Mišias aukojo klebonas Algimantas. Po Mišių visi sugužėjo prie simbolinio laužo mokyklos fojė. Čia lietuvių kalbos mokytojos Linos paruošti 6 klasės mokiniai skaitė eilėraščius apie Lietuvą. Minėjimo metu savo įspūdžiais apie šią šiurpią dieną pasidalino mokyklos direktorius Audrius, tų įvykių liudininkas, istorijos mokytojas Henrikas ir miestelio bendruomenės narys, fotografas Ričardas. Mokyklos virėja Justina visus vaišino žolelių arbata. Po to vyresniųjų klasių mokiniai žiūrėjo minėjimą per LRT ir jį aptarė.
       Mūsų širdyse visada bus gyvas atminimas apie Laisvės gynėjus.

Pradinių klasių mokytoja Asta Aleksandravičienė