Birželio mėnuo

ŽAISKIME IR MOKYKIMĖS! LIOLIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS KOMANDA
SVEČIAVOSI RUMUNIJOJE, COCHIRLEANCA MIESTELYJE

Kelmės rajono Liolių pagrindinė mokykla dalyvauja Erasmus+ KA229 projekte „Mokymas/is su intelektiniais žaidimais", kurio metu mokosi žaisti įvairius loginius žaidimus. Formaliajame ir neformaliajame ugdyme yra taikomas loginių žaidimų metodas. Mokiniai lavina dvikalbio bendravimo kompetencijas, mokosi kurti strategijas, siekti tikslų. Projektas ne tik padeda ugdytis, bet ir leidžia susipažinti su kitų tautų  kultūromis bei mokyklų bendruomenėmis.
       Gegužės 9-13 dienomis Liolių pagrindinės mokyklos komanda svečiavosi Rumunijoje, Buzau regione, Cochirleanca miestelyje, kuriame susirinko atstovai iš Turkijos, Rumunijos ir Lietuvos mokyklų. Tai buvo 3-iasis tarptautinis mokyklų susitikimas, kurio metu mokytojai ir mokiniai dalyvavo patyriminėse edukacinėse veiklose, susipažino su Rumunijos švietimo sistema, šalies istorija, tradicijomis.
       Rumunijos mokykla - partnerė Buzau rajone svetingai pasitiko mokyklų mokytojus ir mokinius, pasipuošę nacionaliniais kostiumais,  rankose laikydami balionus, vaišindami duona ir druska. Dalyviai apsikeitė suvenyrais, paragavo vietinių užkandžių. Vėliau mokiniai pristatė savo mokyklas, šalis, vietoves, kuriose gyvena, klausėsi pristatymų apie sveiką maistą,  prisiminė įvairių stalo žaidimų taisykles, mokyklos klasėje ir sporto aikštyne žaidė  loginius žaidimus. Po veiklų mokykloje vykome pasisveikinti su miestelio seniūnu. Baigiantis dienai, Rumunijos mokytojai nuvežė mus pasižiūrėti gamtos objektą - besiveržiančias purvo lavas, kurios paliko didelį įspūdį.

Antroji susitikimo diena buvo skirta aplankyti garsiąją Drakulos pilį, kurią pasiekėme nuvažiavę beveik 300 km. Kelionės metu turėjome daug laiko diskutuoti su projekto partneriais apie mūsų tautų, švietimo sistemos panašumus ir skirtumus, apie Erasmus+ projektų galimybes.
       Trečiąją vizito dieną vykome į Buzau rajone esančią  Magura gyvenvietę. Aplankėme vienuolyną, skulptūrų parką, žaidėme aktyviuosius žaidimus gamtoje. Vėliau keliavome į nedidelę mokyklą (tik 11 mokytojų ir apie 200 mokinių), kur mokytojai mums papasakojo apie savo patirtis eTwinning ir Erasmus+ projektuose. Mokyklos modernios edukacinės erdvės paliko didelį įspūdį.
       Ketvirtą vizito dieną vykome į Rumunijos mauzoliejų, kur yra palaidota apie 20 tūkst. karių, žuvusių pasaulinių karų metu. Vakare buvo surengta padėkos vakarienė ir visiems dalyviams įteikti sertifikatai bei atminimo dovanėlės. Projekto dalyviai dovanojo vieni kitiems stalo žaidimus, mokėsi  vieni iš kitų, kaip juos žaisti, smagiai leido laiką ir ruošėsi kelionėms atgal į savo gimtąsias šalis.
       Rumunijoje praleidome prasmingą savaitę, kurios metu mokėmės užsienio kalbos kitaip, susipažinome su įvairiomis edukacinėmis veiklomis,  pamatėme, kaip gyvena mūsų bendraamžiai rumunai.
       Grįžę iš kelionės, Liolių pagrindinės mokyklos mokytojos Ligita Mitkevičienė, Laima Lapinskienė bei 7-8 kl. mokiniai Arnoldas, Inesa, Neringa, Erdoganas pristatė mokyklos bendruomenei  pasakojimą apie lioliškių patirtis Rumunijoje. Kelionės dalyviai mokyklos bendruomenei parvežė Rumunijos ir Turkijos mokinių ir mokytojų padovanotus suvenyrus ir saldumynus.
       Dėl Covid pandemijos iš projekto pasitraukus Italijai, antrą kartą ruošiamės paskutiniam projekto vizitui į Turkiją.

Šalutiniai puslapiai