Kelias, vedantis į šviesą...

Grupelė Kelmės „Kražantės“ progimnazijos Liolių skyriaus 6,7 kl. mokinių, skyriaus vedėja Lina Dzimidienė, miestelio bibliotekininkė Silva Pakatilienė dalyvavo Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetėje 2023. Šios jaunimo akcijos tikslas – atrasti Šv. Jokūbo piligrimų kelią savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti keliuose esančias šventoves, kultūros paveldo, istorijos objektus. Tai tarptautiniu lygiu pripažintas ir Europos Tarybos kultūros kelių instituto sertifikuotas Šv. Jokūbo piligrimų kelių tinklas.
       Jaunieji lioliškiai, susipažinę su Šv. Jokūbo gyvenimo ir apaštalavimo istorija, savo piligriminį žygį pradėjo nuo Budraičių kaimo Tytuvėnų seniūnijoje. Pirmoji bendrakeleivių stotelė buvo Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų karalienės bažnyčia ir vienuolynas, kurie yra vieni vertingiausių ir didžiausių XVII – XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros ansamblių. Čia piligrimus svetingai pasitiko ir su bažnyčios bei vienuolyno istorija supažindino parapijos klebonas Evaldas Alūza. Kartu su juo aplankėme Jono Pauliaus II koplyčią su joje saugoma, iš Lenkijos atvežta Popiežiaus kraujo lašo relikvija, o Šventųjų laiptų koplyčioje uždegėm žvakeles ir sukalbėjom bendrą maldą. Piligrimų centre įsigiję suvenyrų, atsigaivinę ledais,  patraukėme prie Tytuvėnų 1875 m. pastatytos stačiatikių cerkvės, kurios istoriją pristatė piligrimė Silva.
       Pakilios nuotaikos, saulutės ir gaivaus vėjelio lydimi, kiekvienas su asmeniniais maldavimais, norais, siekiais, svajonėmis žygiavome į galutinį Šv. Jokūbo kelio tikslą – tūkstančių piligrimų lankomą Šiluvos šventovę. Pakeliui į Šiluvą, sustojome prie Roglaičių kaimo koplytėlės, Šv. Jokūbo medinio koplytstulpio, grožėjomės gamtos vaizdais, aukštomis, lygiakamienėmis, pajūrio gamtą primenančiomis pušimis. Kelionė neprailgo, nes puikiai įrengtas piligrimų takas, sutvarkytos poilsio stotelės ir didžiulis noras atlikti misiją.

Nužygiavę 12 km 400 m., pasiekėme Šiluvą. Joje aplankėme Piligrimų centrą, meldėmės Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje, Ligonių sveikatos, Šviesos koplytėlėse. Kelionę įprasminome Šiluvos Apsireiškimo koplyčioje, kur dalyvavome Šv. Petro ir Povilo atlaiduose bei birželinėse pamaldose. Fiziškai pavargę, bet dvasiškai pasistiprinę ir laimingai sugrįžę į namus, dar nusifotografavome Liolių Šv. Apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčios šventoriuje.
       „Jei įeisi į šventovę kaip keleivis, tai išeik kaip piligrimas; jei įeisi kaip piligrimas, tai išeik kaip gailestingas žmogus“, - piligrimystės prasmę skelbia žodžiai prie įėjimo į Šiluvos baziliką. Tikimės, kad šios padrąsinančios, paskatinančios mintys įkvėps mūsų Šv. Jokūbo kelio piligrimus ieškoti ir kitų nuo seno žinomų Lietuvos piligriminių vietų bei bendrystės tęsiant šviesos kelionę.
       Džiaugiamės, kad tapome Švento Jokūbo piligrimų kelio ambasadoriais. Už šią patirtį, už gražų ir prasmingą laiką kartu esame dėkingi Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos bendruomenei ir visiems lioliškiams bendrakeleiviams piligrimams: Medai, Simonai, Kamilei, Rugilei, Austėjai, Emilijai, Kristupui, Emilijui, Martynui, Silvai. Vairuotojui Povilui dėkojam už saugią kelionę, parapijos klebonui Algimantui Žibėnui - už dvasinį palaikymą ir paskatinimą žygiui.

Lina Dzimidienė