Kovo mėnuo

„Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“

„Dideli ir maži, ratuoti ir pėsti, atvykit visi “– kvietė į Kaziuko turgų  Kelmės „Kražantės“ progimnazijos Liolių skyriaus 1-4 klasių mokiniai ir jų mokytojos Dalia S., Jūratė B., Asta A., mokytoja padėjėja Agnė U. , IUG-PUG grupės ugdytiniai ir jų mokytoja Albina K.
       Senoviniai daiktai iš mokyklos muziejaus, mūsų močiučių ir namų atsineštos šilku siuvinėtos servetėlės, austos staltiesės, moliniai ąsočiai papuošė mokyklos fojė. Į šventę, lydimi socialinio darbuotojo Rimo Norkaus, atskubėjo svečiai iš Liolių socialinės globos namų. Vieni šių namų gyventojų atsinešė savo rankdarbius, kiti grožėjosi IUG-PUG, NVŠ projekto jaunimo menine programa ir laukė, kada galės „apsipirkti“ Kaziuko turguje. Po mūsų mažųjų pasirodymo Liolių skyriaus vedėja Lina D. pasveikino visus su švente ir apdovanojo riestainių  karoliais renginį organizavusias mokytojas bei svečius.
       Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos, Liolių kaimo filialo bibliotekininkė Silva Pakatilienė papasakojo apie tai, kaip anksčiau buvo švenčiamos Kazimierinės, kokie buvo papročiai ir tradicijos, kokia Kaziuko mugės atsiradimo istorija.

O kokia gi šventė be Kazytės, kurią suvaidino priešmokyklinukės Vanesos mama Iveta Petkevičienė. Gražioji Kazytė pakvietė visus (vienus prekiauti, kitus pirkti)  į Kaziuko turgų. Ir prasidėjo didžiulis turgaus šurmulys. Mūsų šaunūs mokinių tėveliai padėjo savo vaikams prekiauti, mokė verslumo gudrybių. Akys raibo nuo mokinių ir jų mamų, močiučių padarytų darbelių bei pagamintų saldumynų. Visko norėjosi nusipirkti ir paragauti.
       Tai progai įrengta kavinė kvietė atsigerti arbatos ir ramiai pasikalbėti su kolegomis, draugais.  Ir pirkėjai, ir pardavėjai - visi buvo patenkinti švente. Mokiniai skaičiavo pelną, o mes džiaugėmės įvairiausiais pirkiniais.

Šalutiniai puslapiai