„Iš kartos į kartą“

Liolių socialinės globos namuose toliau tęsiasi socialinis projektas „Iš kartos į kartą“, į kurio edukacijas buvo pakviesti ir Kelmės „Kražantės“ progimnazijos Liolių skyriaus septintokai su lietuvių kalbos mokytoja Lina Dzimidiene. Šios edukacijos tikslas - supažindinti jaunus žmones su senaisiais Lietuvos amatais, perduoti patirtį ir žinias. Socialinės globos namų darbuotojas Rimas Norkus mokiniams vaizdžiai papasakojo apie vilnos kelią nuo kirpimo, karšimo, verpimo iki gaminių buityje ir medicinoje. Įstaigoje gyvenančios močiutės noriai dalinosi avies vilnos plovimo, karšimo, verpimo paslaptimis, mokė megzti virbalais, demonstravo įvairiaspalvius vilnonius mezginius. Mokiniai džiaugėsi socialinės globos namų gyventojo Gintauto iš popieriaus skiautelių sukurtais paveikslais, kurie ne kartą buvo eksponuojami įvairiose parodose.

Socialinės globos namų darbuotojas Vaidotas Vaitkus septintokus supažindino su piešimo ant vandens subtilybėmis. Mokinius sužavėjo Ebru technika atlikti  darbai, kurių socialinės globos namų gyventojai jau turi pripiešę gausybę.
       Po edukacinių užsiėmimų vaikai buvo pakviesti į relaksacijos kambarį, kuriame išbandė piešimo smėliu bei kitus atsipalaidavimo būdus. Prasmingą, kartu su seneliais praleistą laiką lydėjo ir gerą nuotaiką dovanojo ir borderkolių veislės šuo – Bordis.

Ramūnas Ramanauskas