„Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis

Sekmadienį (gegužės 14 d.) Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre įvyko didysis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis.  Tai – jau ketvirtasis finalinio projekto etapo renginys, kuriame sportuoti susirinko 46 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos arba 276 darželinukai iš viso Šiaulių regiono. Projektą organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projektą globojo pirmoji ponia D. Nausėdienė. Projektas buvo organizuojamas trimis etapais. Pirmajame etape pedagogės (Irma Burneckienė ir Rasa Strelkauskienė) dalyvavo nuotoliniuose seminaruose, kuriuose susipažino su paruoštomis rekomendacijomis ir patarimais, padėsiančiais skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir judėjimo įgūdžių lavinimą, užduotimis ir veiklomis – smagiomis ir įdomiomis 7 pamokėlėmis. Antrasis etapas vyko balandžio 26-27 dienomis mokykloje. Šias dienas vaikai, tėveliai ir ikimokyklinio – priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai su mokytojomis mankštinomės  pagal „Ąžuolo mankštą“, lenktyniavo įvairiose estafetėse su lankais, kamuoliais, lazdomis, žaidė įvairius judriuosius žaidimus. Po antro etapo buvo sudaryta komanda iš mergaičių ir  berniukų (Viltė, Milana, Vytas, Tadas, Emetas, Matas), kuri dalyvavo „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalyje. Į festivalį vyko pedagogės Irma Burneckienė ir Rasa Strelkauskienė ir tėvelių palaikymo komanda (Inga Mėlinauskienė, Rasa Jocienė, Edita Samuilienė).  Fizinio aktyvumo žaidimų metu išbandėme krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Festivalio veiklų metu mažuosius sportininkus pasitiko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerės. Dalyviams dėmesį skyrė 2020 m. Tokijo paralimpinių žaidynių dalyvis, ieties metimo Europos čempionas, rutulio stūmimo bronzos laimėtojas Europos čempionate Andrius Skuja. Renginio metu sportininkas stebėjo veiklas, noriai fotografavosi su komandomis bei visus renginio dalyvius paskelbė „Lietuvos mažųjų žaidynių” nugalėtojais ir įteikė jiems atminimo prizus.